Model Number : J29A-15TJL
Certification : ISO9001
Place of Origin : China
MOQ : 10 pcs
Price : Depending on the quantity
Payment Terms : T/T,D/P,Western Union
Supply Ability : 1000000Pcs/Year
Delivery Time : 5-8 Days
Packaging Details : Carton packaging
Name : Rectangular Electrical Connectors J29A-15TJL
Gender : Male
Boday Material : Metal
Insulator material : PPS
Working temperature : -55℃~+125℃
Specification : 9~66 pins
| Product model | J29A-15TJL-50CM | Contact resistance | ≤10mΩ |
|---|---|---|---|
| Ambient temperature | -55℃~+125℃ | Insulation resistance | ≥5000MΩ |
| Vibration | 10Hz~2000Hz 196m/s2 | Medium pressure resistance | 1500V DC |
| Impact | 1200m/s2 6ms | Rated current | 5 A |
Q: Are you trading company or manufacturer?
Q:What are the main products of your company?
Q: Does your company accept customized products?
A: We accept ODM.
Q: Does your company provide free samples?
A: We support free samples with freight paid on delivery.
Q: What is the minimum order quantity of your company's products?
A: 200 pieces. The price is more expensive under 200 piece .
Q: Which logistics company does your company ship through?
A: Generally, 3-8 working days for international express, 5-8 working days for air freight.
Q:What payment methods does your company accept?
A: We accept L/C, T/T, Western Union, Trade Assurance (credit card &T/T)
Q: How long is your warranty?
A: The warranty period is three months.
J29A-15TJL Rectangular Electrical Connector with 15 Pins Threaded Locking and Precision Twisted Wire Elastic Pins Images |